Klubmestre

Klubmestre 2016  
Slagspil damer Lone Dahl Bilstrup
Slagspil herrer Christian Dahl
Hulspil damer Kirsten Dahl
Hulspil herrer Christian Dahl 
Midage herrer Christian Bæk
Senior damer Lone Dahl Bilstrup
Senior herrer Rane Bols
Veteran herrer Jens H Iversen
Stableford A række Rasmus Laursen
Stableford B række Carsten Kristensen
   
Klubmestre 2015  
Slagspil damer Lone Dahl Bilstrup
Slagspil herrer Christian Dahl
Hulspil damer Lone Dahl Bilstrup
Hulspil herrer Christian Dahl
Junior drenge Christian Dahl
Midage herrer Carsten Betzer
Senior damer Lone Dahl Bilstrup
Senior herrer Jørn Nygaard
Veteran damer Merete Buus Hansen
Veteran herrer Ole Lyholm
Stableford A række Ole Rudbeck Jørgensen
Stableford B række Britta Hjort
   
Klubmestre 2014  
Slagspil damer Lone Dahl Bilstrup
Slagspil herrer Rane Bols
Hulspil damer Lone Dahl Bilstrup
Hulspil herrer Mads Iversen
Midage herrer Henrik Kyhnel
Senior damer Conni Løk Carlsson
Senior herrer Arne Nielsen
Veteran herrer Sten Krarup
   
Klubmestre 2013  
Slagspil damer Lone Dahl Bilstrup
Slagspil herrer Christian Dahl
Hulspil damer Kirsten Dahl
Hulspil herrer Christian Dahl
Junior piger Sofie Bæk
Junior drenge Christian Dahl
Midage herrer Erling Christensen
Senior damer Grethe Hansen
Senior herrer Jens Iversen
Veteran damer Vibeke Bagge
Veteran herrer Svend Søndergaard
   
Klubmestre 2012  
Slagspil damer Dorte Broberg
Slagspil herrer Niels H. Hammer
Hulspil damer Lone Dahl Bilstrup
Hulspil herrer Thomas B Stephansen
Junior piger Sofie Bæk
Junior drenge Christian Dahl
Senior damer Dorte Broberg
Midage herrer Jørn Nygaard
Veteran damer Lisbet Fynboe
Veteran herrer Svend Søndergaard
   
Klubmestre 2011  
Slagspil damer Dorte Fynboe
Slagspil herre Mads Engberg Sørensen
Hulspil damer Dorte Broberg
Hulspil herre Thomas B. Stephansen
Junior piger Sofie Bæk
Junior drenge Christian Dahl
Senior damer Dorte Fynboe
Senior herre Jan Fjederholt
Midage herre Jørn Nygaard
Veteran damer Vibeke Bagge
Veteran herre Svend Søndergaard
   
Klubmestre 2010  
Hulspil damer Karina Andersen
Hulspil herre Thomas B. Stephansen
Slagspil damer Karina Andersen
Slagspil herre Thomas B. Stephansen
Midage damer Conni Carlsson
Midage herre Jørn Nygaard
Senior damer Dorte Fynboe
Senior herre Poul Sønder
Veteran damer Vibeke Bagge
Veteran herre Svend Søndergaard
Junior drenge Thomas B. Stephansen
   
Klubmestre 2009  
Hulspil damer Dorte Fynboe
Hulspil herre Thomas B. Stephansen
Slagspil damer Lone Loldrup Nielsen
Slagspil herre Knud Storgaard
Midage damer Dorte Fynboe
Midage herre Jørn Nygaard
Senior herre Poul Sønder
Veteran damer Vibeke Bagge
Veteran herre Svend Søndergaard
Junior drenge Thomas B. Stephansen
   
Klubmestre 2008  
Hulspil damer Karina Andersen
Hulspil herrer Jeppe Toft Larsen
Slagspil damer Lone Loldrup Nielsen
Slagspil herrer Simon B Mikkelsen
Mid-age damer Jette Præstholm
Mid-age herrer Jørn Nygaard
Senior damer Dorte Fynboe
Senior herrer Poul Sønder
Veteran damer Vibeke Bagge
Veteran herrer Jens Fynboe
Junior Simon B. Mikkelsen
Rookies damer Majbritt Ebbesen
Rookies herrer Erik Nygaard
   
Klubmestre 2007  
Hulspil damer Lone Loldrup Nielsen
Hulspil herrer Jeppe Toft Larsen
Slagspil damer Luise Sønder
Slagspil herrer Mads Iversen
Mid-age damer Ikke gennemført
Mid-age herrer Jan Fjederholt
Senior damer Ikke gennemført
Senior herrer Poul Sønder
Veteran damer Ikke gennemført
Veteran herrer Ikke gennemført
Junior drenge Simon Bregendahl

 

 

 

Slagspil (Damer)   Hulspil (Damer)  
2006 Luise Sønder 2006 Lone Loldrup Nielsen
2005 Lene Søndergård 2005 Lene Søndergård
2004 Dorte Fynboe 2004 Dorte Fynboe
2003 Lene Søndergaard 2003 Dorte Broberg
2002 Dorte Fynboe 2002 Dorte Fynboe
2001 Dorte Fynboe 2001 Dorte Fynboe
2000 Dorte Fynboe 2000 Lene Søndergaard
1999 Anne H. Iversen 1999 Dorte Fynboe
1998 Anne H. Iversen 1998 Lene Søndergaard
1997 Lene Søndergaard 1997 Dorte Fynboe
1996 Dorte Fynboe 1996 Dorte Fynboe
1995 Vibeke Bagge 1995 Vibeke Bagge
1994 Dorte Fynboe 1994 Dorte Fynboe
1993 Dorte Brøgger 1993 Vibeke Bagge
1992 Mette Borup Jensen 1992 Åse Rasmussen

Slagspil (Herrer)   Hulspil (Herrer)  
2006 Jeppe T.Larsen 2006 Thomas Kjær Nielsen
2005 Niels H. Hansen 2005 Lars Davidsen
2004 Niels H. Hansen 2004 Niels H. Hansen
2003 Niels H. Hansen 2003 Andreas Fjederholt
2002 Eske Christensen 2002 Carsten Betzer Jensen
2001 Eske Christensen 2001 Carsten Betzer Jensen
2000 Michael Kristensen 2000 Michael Kristensen
1999 Svend Søndergaard 1999 Svend Søndergaard
1998 Lars Trustrup 1998 Eske Christensen
1997 Svend Søndergaard 1997 Eske Christensen
1996 Niels H. Hansen 1996 Niels H. Hansen
1995 Allan Høgh Madsen 1995 Allan Høgh Madsen
1994 Niels Storgaard 1994 Niels Storgaard
1993 Mads Iversen 1993 Christian Bagge
1992 Svend Søndergaard 1992 Svend Søndergaard
1991 Ole Bagge 1990 Rolff Bagge
1990 Rolff Bagge    
1989 Rolff Bagge    
1988 Rolff Bagge    
1987 Jens Fynboe    
1986 Niels Storgaard    
1985 Peter Pein    
1984 Svend Søndergaard    
1983 Peter Boysen    
1982 Ole Søndergaard    
1981 Alan Ralston    
1980 Jens Fynboe    
1979 Alan Ralston    
1978 Jens Fynboe    
1977 Benny Møller    
1976 Jens Fynboe    
1975 Svend Søndergaard    

 

Sponsorer
Veteran Elite og Veteran C klarede begge skærene i sidste...
Det blev som ventet to meget svære udekampe for klubbens ...
Skive golfklub deltager med 5 hold i danmarksturneringen....
Onsdagens kaffematch var et tilløbsstykke med hele 62 del...
B rækken avancerer til knockoutrunderne   A-rækken fik ...
Skivegolfklub på facebook
Skivegolfklub ungdom på facebook
Find vej til Skive Golfklub
Anbefal Skive Golfklub på facebook
Bravo Golf
Skive golfbane